Masturbacja a przedwczesny wytrysk

Przyczyny przedwczesnego wytrysku mogą być bardzo różne. Należą do nich m.in. niewłaściwe nawyki z przeszłości, które zostały zakodowane przez męski organizm. Do tej grupy przyczyn problemów z ejakulacją należy też masturbacja.

Podczas masturbacji mężczyzna dąży do jak najszybszego samozaspokojenia. Zazwyczaj akt onanizmu trwa krótko, gdyż wiąże się z potrzebą szybkiego wyładowania napięcia seksualnego. Co prawda według seksuologów masturbacja nie jest ani dewiacją seksualną, ani czynnością, która może skomplikować życie seksualne, niemniej jednak nieumiejętny onanizm może przyczynić się do powstania problemów z odpowiednim momentem ejakulacji.

Masturbacja, jak wiadomo, różni się zasadniczo od stosunku z partnerką. Mężczyzna jest bowiem skoncentrowany wyłącznie na sobie, a ponadto, jak już wspomniano, czas dochodzenia do orgazmu jest zazwyczaj krótszy niż w przypadku współżycia z kobietą. Warto też wspomnieć, że zbyt częsta masturbacja może doprowadzić do tego, że ta forma wyładowywania napięcia seksualnego stanie się preferowana – tzn. że mężczyzna będzie wolał samozapokojenie od kontaktu seksualnego z kobietą. W efekcie pojawi się niechęć do seksu z kobietami, często w sposób nieuświadomiony, co jest również jednym z powodów przedwczesnej ejakulacji.

Jak się masturbować, aby nie dopuścić do problemów ze zbyt wczesnym wytryskiem? Przede wszystkim należy dać sobie czas i unikać pośpiechu. Odpowiednia masturbacja może też być elementem leczenia przedwczesnego wytrysku, ponieważ można wtedy wyuczyć się umiejętności kontrolowania skurczów mięśni. Gdy mężczyzna poczuje skurcze, które pojawiają się przed ejakulacją, powinien na moment przestać się onanizować i spróbować rozluźnić mięśnie. Trzeba odczekać chwilę, aby napięcie seksualne opadło, a następnie można powrócić do masturbacji. Niewskazane jest natomiast całkowite wstrzymywanie wytrysku, czyli zakończenie masturbacji przed wystąpieniem wytrysku. Może to bowiem prowadzić do nerwicy, a nawet spowodować wytrysk wsteczny, czyli cofanie się nasienia z powrotem do nasieniowodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *