Czy przedłużenie seksu jest możliwe?

Takie pytanie zadaje sobie wiele aktywnych seksualnie osób, ale przede wszystkim pytają o to ci mężczyźni, którzy mają problem z ejakulacją.

Przedwczesny lub zbyt wczesny wytrysk oznacza bowiem jednocześnie zbyt krótki stosunek. Wpływa to na pojawienie się frustracji, niskiej samooceny, kompleksów, może też prowadzić do pogorszenia się relacji pomiędzy partnerami.

Na szczęście przedłużenie stosunku jest możliwe. Istnieje kilka sposobów na to, aby opóźnić wytrysk.

Można wykonywać odpowiednio opracowane ćwiczenia oddechowo relaksacyjne.

Najpierw warto zacząć od ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych, które pomagają w podniesieniu świadomości swojego ciała i w przepływie energii przez organizm.

Ćwiczenie mięśni Kegla

Następnym krokiem jest ćwiczenie mięśni Kegla – najpierw zaciska się je podczas oddawania moczu, przerywając jego strumień, a potem ćwicząc seriami po 15-20 powtórzeń, trzy lub cztery razy dziennie.

Po początkowych trudnościach łatwo dochodzi się do wprawy. Inne ćwiczenie to wstrzymywanie wytrysku, czyli zaprzestanie stymulacji w momencie wzrostu podniecenia, a po chwili powrót do masturbacji lub stosunku.

Zaciskanie penisa

Można też zaciskać penis – palec wskazujący i środkowy ułożyć po penisem, kciuk na nim lub na ujściu cewki moczowej. Ucisk nie może być zbyt silny – nie powinien powodować bólu ani dyskomfortu. Ćwiczenia muszą być wykonywane regularnie.

Prezerwatywy i kremy z substancją znieczulającą żołądź

Innymi sposobami jest stosowanie środków, które częściowo znieczulają żołądź. Często zbyt krótki stosunek dotyczy tych mężczyzn, którzy mają zbyt wrażliwą żołądź.

Środki tego typu zawierają składniki znieczulające miejscowo. Są to np. prezerwatywy na przedłużenie stosunku pokryte substancją znieczulająca oraz kremy częściowo znieczulające, które nakłada się na penis na 20 – 30 minut przed stosunkiem.

Z przedwczesnym wytryskiem u lekarza

Jeśli te metody przedłużania stosunku zawiodą, wytrysk nadal pojawia się zbyt szybko, należy zgłosić się do lekarza.

Być może konieczne będzie przyjmowanie leków na receptę. Są to tzw. inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny, które regulują metabolizm neuroprzekaźników i gospodarki hormonalnej.

Leki te działają jednocześnie antydepresyjnie. Ich dawkowanie powinno być ustalone z lekarzem. Nigdy nie należy przekraczać zaleconej dawki, gdyż grozi to pojawieniem się skutków ubocznych (np. wymioty, mdłości, silne migreny, zawroty głowy, nadpobudliwość psych-ruchowa lub apatia i otępienie).

Psychoterapia jest jedną z metod leczenia przedwczesnego wytrysku

Innym sposobem na przedłużenie stosunku jest poddanie się psychoterapii indywidualnej. Może w niej uczestniczyć również partnerka, która dzięki temu zrozumie problemy partnera i łatwiej go zaakceptuje.

Psychoterapia zalecana jest przede wszystkim wtedy, gdy u podłoża kłopotów z wytryskiem leżą problemy natury psychologicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *