Czy wstrzymywanie wytrysku jest szkodliwe?

Jednym ze sposobów na eliminację problemu z przedwczesnym wytryskiem jest wstrzymywanie ejakulacji. Można się jednak zastanawiać, czy takie postepowanie jest całkowicie bezpieczne, tzn. czy wstrzymywanie wytrysku jest szkodliwe. Otóż może być ono szkodliwe dla zdrowia, jeżeli mężczyzna wykonuje ćwiczenia w nieodpowiedni sposób. Prawidłowe ćwiczenia na wstrzymywanie ejakulacji nie powinny odbić się negatywnie na zdrowiu.

Nieprawidłowe wstrzymywanie wytrysku metodą uciskania penisa polega na zbyt silnych naciśnięciach lub na uciskach w nieodpowiednich punktach. Częściej jednak nieprawidłowości wynikają nie ze strony technicznej ćwiczenia, ale z całkowitym wstrzymaniem ejakulacji. Nie wolno zupełnie jej zatrzymywać. Podczas ćwiczeń typu „start-stop” po przerwaniu stymulacji i spadku poziomu napięcia seksualnego konieczne jest ponowne podjęcie stymulacji członka. W ćwiczeniach tych nie chodzi o zupełne zatrzymanie wytrysku – do ejakulacji ma dojść, jednak w czasie późniejszym, niż zazwyczaj. Jeśli wstrzymywanie wytrysku będzie wiązało się ze stopniowym opóźnianiem ejakulacji, które zakończone zostaje rozładowaniem napięcia seksualnego, wówczas nie będzie to szkodliwe dla zdrowia.

Jeśli natomiast ejakulacja będzie raz za razem całkowicie blokowana, to narastające napięcie seksualne nie będzie rozładowywane – to zaś może doprowadzić do nerwicy, agresji, nadpobudliwości i frustracji. Nieodpowiednie wstrzymywanie wytrysku metodą zaciskania penisa może natomiast spowodować ból członka i jego obrzęk – należy pamiętać, że ucisk nie powinien być mocny, a jego wykonywaniu nie powinien towarzyszyć dyskomfort ani ból.

W razie wątpliwości co do poprawności wykonywanych ćwiczeń należy skonsultować się z lekarzem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *