Jak opóźnić wytrysk?

Przedwczesny wytrysk to jedna z najczęściej występujących dysfunkcji seksualnych – dotyczy jednej trzeciej aktywnych seksualnie mężczyzn. Na szczęście możliwe jest całkowite wyeliminowanie wczesnej ejakulacji. Istnieje kilka sposobów na to, jak opóźnić wytrysk. Jednym z nich jest stosowanie odpowiednich preparatów. Pewna ich część działa jednocześnie antydepresyjnie i dostępna jest jedynie na receptę. Są to leki stymulujące produkcję serotoniny. Jednak ten sam efekt dają także medykamenty, które można kupić bez recepty i które nie zawierają w swoi składzie substancji otrzymywanych laboratoryjnie, a jedynie składniki naturalne, bezpieczne dla zdrowia.

Oprócz tego typu preparatów można także zastosować odpowiednią maść lub krem zmniejszający wrażliwość żołędzi. ten sposób jest zalecany mężczyznom nadwrażliwym, zbyt szybko reagującym na bodźce dotykowe.

Wrażliwość członka obniża również chłodna woda – przed stosunkiem można więc wziąć zimny prysznic. Jednak ten sposób daje tylko chwilowy efekt, tzn. pozwala wydłużyć pojedynczy stosunek, ale nie likwiduje na stałe problemu.

Efektywne opóźnianie wytrysku powinno doprowadzić do pełnej kontroli ejakulacji, czyli do regulacji wytrysku o charakterze stałym. Służą temu odpowiednie ćwiczenia, które można wykonywać podczas masturbacji albo razem z partnerką. Jednym z takich ćwiczeń jest naprzemienne doprowadzanie do częściowego pobudzenia seksualnego, a następnie zmniejszanie intensywności bodźców.

Ponadto warto ćwiczyć także mięśnie Kegla, czyli mięśnie łonowo-guziczne znajdujące się około 3-5 cm poniżej jąder. Ćwiczenie polega na naprzemiennym ich napinaniu i rozluźnianiu (co najmniej 20 razy), następnie na utrzymaniu przez kilka sekund mięśni w napięciu. Początkowo ćwiczenie to może wydawać się wymagające, ale z czasem jest coraz łatwiejsze do wykonania.

Na opóźnienie wytrysku działają również techniki niekonwencjonalne – oddechowe i relaksacyjne. Ponieważ jednym z powodów przedwczesnej ejakulacji może być nadmierny stres, bardzo ważne jest, aby utrzymywać stan spokoju, który można uzyskać dzięki relaksacji.

Jeśli przyczyny przedwczesnego wytrysku są związane z problemami natury psychologicznej, wówczas opisane wyżej sposoby mogą pomóc, ale niezbędna jest także psychoterapia. Takie stany, jak nerwice, depresja, lęk przed kobietami lub niechęć do nich, uraz dotyczący inicjacji seksualnej, wymagają leczenia psychoterapeutycznego. Dopiero po eliminacji wymienionych przyczyn możliwe będzie podjęcie próby opóźnienia wytrysku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *