Przedwczesny wytrysk można leczyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest farmakoterapia, czyli eliminowanie problemu z ejakulacją za pośrednictwem odpowiednich leków. Niektóre z nich są dostępne wyłączanie na receptę i przepisywane po uprzedniej konsultacji ze specjalistą. Są to leki z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5, czyli m.in. tramadol, dapoksetyna, paroksetyna, sertralina i fluoksetyna. Należą do tzw. psychoanaleptycznych leków antydepresyjnych. Ich stosowanie musi być bezwzględnie zgodne z dawkowaniem zaleconym przez lekarza, gdyż możliwe jest wystąpienie działań niepożądanych, czyli apatii, nadpobudliwości, obniżenia apetytu, wzmożonego pocenia się i senność.
Z powodu możliwości pojawienia się skutków ubocznych podczas stosowania inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny, za bardziej bezpieczne dla zdrowia uznaje się te tabletki na przedwczesny wytrysk, w których skład wchodzą wyłącznie składniki naturalnego pochodzenia. Nie zawierają one toksyn ani substancji chemicznych uzyskiwanych drogą laboratoryjną. Żeby je zakupić, nie potrzeba jest recepta. Ich efekt to nie tylko przedłużenie wytrysku, ale również zwiększenie satysfakcji seksualnej, poprawa ogólnej wydolności organizmu, zwiększenie jakości i objętości spermy oraz poprawa samopoczucia. Po kilku tygodniach stosowania uzyskuje się trwały efekt przedłużenia stosunku i tym samym opóźnienia wytrysku.
W celu podniesienia efektywności terapii leczniczej tabletki na przedwczesny wytrysk można stosować w tym samym czasie, w którym wykonuje się ćwiczenia na opóźnienie ejakulacji.
Czasami tabletki nie przynoszą efektu – dzieje się tak, jeśli przyczyną przedwczesnego wytrysku są problemy psychologiczne lub psychiczne. Wówczas niezbędne jest podjęcie psychoterapii.