Porady

Przedwczesny wytrysk to problem wielu mężczyzn, który dotyczy nie tylko sfery seksualności czy fizycznego funkcjonowania organizmu, ale również wielu aspektów życia psychicznego i emocjonalnego. Na skutek problemów z ejakulacją pojawia się obniżenie nastroju i kompleksy. Mężczyzna może czuć, że nie sprawdza się w swojej roli, co doprowadza do problemów psychicznych – nerwicy, depresji, braku pewności siebie. Jak radzić sobie z fizycznymi i psychologicznymi skutkami zbyt wczesnej ejakulacji?

Przede wszystkim nie należy czekać, aż problem sam się rozwiąże. Należy podjąć działania lecznicze i spróbować kilku sposobów na opóźnienie wytrysku. Może to być farmakoterapia czy psychoterapia – warto zasięgnąć porady lekarskiej. Specjalista bowiem dobierze odpowiedni sposób leczenia.

Jeśli mężczyzna podejmie decyzję o wykonywaniu ćwiczeń na przedwczesny wytrysk, powinien wykazać się konsekwencją i uporem – trzeba je bowiem wykonywać codziennie, regularnie, nie robią sobie nawet jednodniowej przerwy. Pierwsze widoczne efekty mogą pojawić się dopiero po kilku tygodniach, należy wiec przygotować się na to i uzbroić w cierpliwość.

Koniecznie należy porozmawiać o swoim problemie z partnerką seksualną. Mężczyźni często czują się nierozumiani przez swoje partnerki i obawiają się kompromitacji w łóżku. Z powodu przedwczesnego wytrysku może dojść do pogorszenia sytuacji w związku lub nawet do jego rozpadu. Dlatego tak ważna jest szczera rozmowa, która prowadzi do wzajemnego zrozumienia. Wsparcie drugiej osoby jest niezwykle ważne z punktu widzenia samopoczucia psychicznego. Może partnerka zgodzi się, by wraz z mężczyzną wziąć udział w psychoterapii?

Problemy z wytryskiem bardzo często zaczynają się w mózgu, dlatego właściwe nastawienie jest kluczem do sukcesu. Trzeba uświadomić sobie, że jest to problem do rozwiązania – jego leczenie jest skuteczne w 90%! Ponadto niezwykle ważne jest, aby wprowadzić swój organizm w stan rozluźnienia, bo tylko zrelaksowany mężczyzna jest w stanie zapanować nad swoim ciałem. Relaksacji służą specjalne techniki oddechowe (powolny oddech przeponą) i wizualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *